TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ

Madde 5 — Bu Yönetmelik kapsamında olanlar kullanacakları tabelada; avukatlık unvanı ile ad ve soyadı, varsa akademik unvanı, büronun bulunduğu kat ve büro/daire numarası telefon numarası, internet adresi ile e-posta adresi yer alabilir. Tabelada bu Yönetmelikte belirlenenlerin dışında unvan, deyim, şekil, amblem ile Türkçe dışında yabancı dillerde ifade ve sair şekiller, işaret, resim, fotoğraf ve benzerlerine yer verilemez.
Aynı büroda birlikte çalışma halinde, avukatlardan birinin veya bir kaçının adı ve soyadı veya sadece soyadı yanında “avukatlık bürosu” ibaresinin ve avukatlık ortaklığı halinde de; ortaklık sözleşmesinde belirtilen ortaklığın adı ve unvanı yanında “avukatlık ortaklığı” ibaresinin de yer alması zorunludur.
Tabela, fiziki imkansızlık dışında, büronun bulunduğu binanın giriş kapısının yanına, giriş holü veya koridoruna, büro giriş kapılarının yanına asılabilir.
Bina cephelerine, büro balkonu ve pencerelerine birden fazla tabela asılamaz, benzeri yazılar yazılamaz. Tabela yerine ışıklı pano kullanılamaz, tabela ışık verici donanımla süslenemez. Tabelada en çok iki renk kullanılabilir.
Tabela (70 cm x 100 cm) boyutunu geçemez. Ancak birden fazla avukata ya da avukatlık ortaklığına ait tabelalar ile yüksek katlarda kullanılacak tabelalarda bu boyut (100 cm X 150 cm) ye kadar arttırılabilir.

 

Pratikteki uygulamalarda kat yüksekliği ve avukat sayısına göre

100×150 cm,  100×300 cm , 150×500 cm ölçülerin de tabelalara rastlanılmaktadır.

Salkım Reklam olarak 

70×100 cm, 80×130 cm, 100×150 cm, 100×200 cm ,100×300 cm ölçülerini

malzeme ebatlarında zayiat vermeyecek ve kargoya verilecek şekilde belirledik.

Bu siparişleri Türkiye’nin her yerine kargo bize ait olmak üzere gönderebiliyoruz.

Malzeme olarak zeminde SİYAH veya BEYAZ alüminyum kompozit panel kullanıyoruz,

Yazılarda krom parlak kabartma alüminyum & Beyaz veya Siyah Pleksi kabartma kullanıyoruz.

Montaj için gerekli ekipmanlarını da beraberinde gönderiyoruz.

SalkımReklam ’ı arayarak ÖZEL FİYATLARLA da alabilirsiniz.